CARNITEXCARNITEX’DEKİ AKTİF MADDELER :

Carnitex; L-Carnitine Fumarate(LCF), L-Arginine Hcl. ve Acetyl-L-Carnitine Hydrochloride (ALC) içerir.

L-Carnitine, hayvansal gıdaların esansiyel bir komponentidir. Doğaldır. % 100 saftır. Aynen vitaminler gibi, beslenmede önemli bir yer tutar. Hayvansal gıdalarda doğal olarak bulunur (et, tavuk, süt, yumurta vs).

L-Arginine HCl de aynen L- Carnitine gibi esansiyel bir aminoasit olup, yıllardır büyük bir ilgi ve güvenle kullanılan doğal yapıda bir maddedir. Vücutta Nitrik Oksit (NO) üretimine destek olur. Nitrik Oksit ise özellikle 1993 yılından bu yana önemi iyice kavranmış olan bir moleküldür. L- ARGININE MONOHYDROCHLORIDE, beyaz, suda çok kolay eriyen, kristal yapıda esansiyel, doğal bir aminoasidtir. Protein yapıtaşıdır.

ALC ise, hücrelere acil enerji sağlayan, L-Carnitin'in spesifik bir formudur. Hücre membranlarının gelişiminde çok önemli rol oynar.

Ayrıca, ürün bileşiminde yer alan diğer maddeler; L-Carnitine türevlerinin de benzer etki ve katkıları olduğu birçok çalışma devam etmektedir.

Bu konuda, "Nitrik Oksit ile Kalp Hastalıklarını ve Kalp Krizini nasıl engeller ve yok ederiz" isimli çalışmasıyla Prof. Dr. Louis J. Ignarro, Nobel Tıp Ödülü'ne layık görülmüştür. Bu isimle piyasaya çıkan eğitici kitabı en çok satılan kitaplar arasında yerini almıştır.

Beyaz, kristalize toz halinde olup, suda çok kolay erirler. Maddelerin spesifikasyonları USP (United States Pharmacopea) ve FCC (Food Chemical Codex)'ye tamamen uygundur.

CARNITEX’İN TAKDİM ŞEKLİ:

Carnitex, 700 mg.lık 60 kapsül içeren kutularda arz edilmektedir. Her 1 kutu ürün 15 günlük kullanım içindir.

CARNITEX NASIL ALINIR?

Yemeklerden önce 1 tablet olmak üzere günde 3-4 tablet alınabilir..

CARNITEX’İN SAKLAMA KOŞULLARI:

Oda sıcaklığında (15-25 derecede) ve kuru yerde muhafaza edilmeli, direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Miadı üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

  Bu site yalın ifadelerle, sizleri bir nebze bilgi sahibi yapabilmek ve
sizlere yol göstermek amacıyla hazırlanmıştır. Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle, saygılar sunarız.